Soutěž časopisu Světlo o nejlepší exponát


Byly uděleny 3 ceny časopisu:

společnosti ARTEMIDE

ZA SVÍTIDLO

EGGBOARD

Svítidlo slučuje světelnou a akustickou funkci. Led zdroje umožňují individuální změnu rozložení světelného toku. Design svítidla akcentuje jeho akustické vlastnosti.

 

 

společnosti ASTRA Lighting s.r.o.

ZA SVÍTIDLO

LIF (výrobce SELUX)

Přes komplexnost nabízených funkcí je tvarování svítidla lapidární. Tento prvek městského mobiliáře umožňuje implementaci jak moderních osvětlovacích prostředků, tak tzv. SMART technologií. Komise oceňuje zejména stavebnicové provedení a možnost datové a výkonové konektivity.

 

 

společnosti LEDKO a.s.

ZA KOLEKCI SVÍTIDEL

CHER HUE (výrobce PHILIPS)

Komise ocenila kolekci svítidel CHER, která prezentuje soubor svítidel klasického

nadčasového designu, se současnými LED zdroji, s dokonalým řemeslným zpracováním; svítidla jsou závěsného i přisazeného typu.

 

 

Dále byla udělena 2 čestná uznání:

 

Vysoké škole výtvarných umění

ZA EXPOZICI SVÍTIDEL

Komise oceňila souhrn inovativních autorských návrhů designů svítidel realizovaných studenty ve spolupráci s firmou ARTEMIDE. Komise vyzdvihla zejména kolekci zahradních svítidel s originálním principem využití solární energie. Svítící objekt GALASSIA zaujal svým rotačním tvarováním a stolní svítidlo Op_01 upoutalo komisi svou multifunkčností bez požadavků na změnu tvaru s využitím přímého i nepřímého světelného toku.

 

SPOLEČNOSTI

C.G.T. s.r.o.

ZA PROTOTYP SVÍTIDLA

YZI

Porota ocenila prototyp svítidla IZY za jeho jednoduché tvarování, které při násobení jednotlivých závěsných modulů nabízí vytvoření individuálního světelného objektu různých velikostí dle charakteru interiéru.