Na výstavě SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE byly uděleny ceny časopisu SVĚTLO


Letošní hodnotitelské komisi časopisu Světlo, která hodnotila exponáty na výstavě SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE 2019 předsedal Ing. arch. Luboš Sekal, dalšími členy byli ak. arch. Jiří Kočandrle, Ing. Jiří Novotný, ak. soch. Karel Novotný a Ing. Tomáš Sousedík. Ocenění vystavovatelé převzali ceny na slavnostním openingu ve čtvrtek 21. března 2019.

 

Cena v soutěži časopisu Světlo o nejlepší exponát byla udělena těmto firmám:

 

Společnosti CGT s.r.o.

Za svítidlo Sentinel, design: Martin Tochaczek

Výrazný technicistně skulpturální světelný objekt může být originální dominantou zejména veřejného interiéru. Stavebnicový systém nabízí vedle stojanového provedení i řadu dalších typologických variant užití, např. jako závěsné nebo nástěnné svítidlo.

 

 

Společnosti Prolicht

Za svítidlo Sign Diva Dancer

Velkorozměrové, asymetricky nastavitelné závěsné svítidlo umožňuje variabilní půdorysné i částečně směrové nastavení světelné plochy svítidla. Svítidlo je nabízeno v mnoha rozměrových a tvarových variantách.

 

 

Společnosti Occhio store Praha

Za svítidlo Mito, designer: Christoph, Kügler

Široká řada interiérových svítidel je založena na důsledné aplikaci designu neuzavřeného subtilního prstence. Svítidla nabízejí vedle stmívání i změnu chromatičnosti světla, a to gesty nebo systémem bluetooth.

 

 

 

Čestné uznání:

Společnosti td_lamps

Za svítidlo Taboo, designer: Tomáš Dvořák

Subtilní stojanová svítidla zaujmou lapidárním designem celku i detailu. Brilantní je technické zpracování včetně povrchové úpravy.

 

 

Společnosti Halla, a.s.

Za svítidlo Bent, designer: Simona Hrušková

Decentně organický tvar nabízí široce rozprostřený světelný tok do spodního poloprostoru a částečně světlo směřuje i vzhůru. Oživení představuje i aplikace výrazné barevnosti.

 

 

Společnosti Artemide – Selene spol. s r.o.

Za svítidlo Cata, designer: Carlotta de Bevilacqua

Reflektorová svítidla nabízejí dokonale rovnoměrnou distribuci světelného toku prostřednictvím sofistikovaného optického systému. Brilantní optika se odráží v transparentním řešením designu.

 

 

Zvláštní cena:

Studentská práce za svítidlo SAC, designer: Tomáš Jančařík, VŠVU, atelier doc. Ferdinand Chrenka

Design svítidla vhodně využívá elementární tvary korpusu a uzávěru džbánu. Zejména bílé matové provedení umocňuje optický výraz a funkci svítidla.