Na výstavě Světlo v architektuře se představí firma MCLED s.r.o.!
VÝBĚR VYSTAVOVATELŮ 2019


mcled

McLED                                                                                            

 Přijďte se nejen podívat, ale také něco dozvědět!
PŘIHLÁŠKA
Již nyní připravujeme další ročník SVĚTLA V ARCHITEKTUŘE 2019!
Opětovné varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem
PF 2018


 Záznam přednášky "Světlo v legislativě"
Záznam přednášky "Co se už do předpisů nevejde"
Záznam přednášky "Jasová analýza, ověřování, měření"
Záznam přednášky "Údržba - možnosti údržby"
Záznam přednášky "Vizualizace a výpočty"
Záznam přednášky "Volba vhodné osvětlovací soustavy a materiálu"
Záznam přednášky "Svítidla a světelné zdroje - parametry"
Záznam přednášky "Teplota chromatičnosti"
Záznam přednášky "Barva Světla"
Veletrhy bydlení, designu a zahrad 2017
Soutěž časopisu Světlo o nejlepší exponát


Byly uděleny 3 ceny časopisu:

společnosti ARTEMIDE

ZA SVÍTIDLO

EGGBOARD

Svítidlo slučuje světelnou a akustickou funkci. Led zdroje umožňují individuální změnu rozložení světelného toku. Design svítidla akcentuje jeho akustické vlastnosti.

 

 

společnosti ASTRA Lighting s.r.o.

ZA SVÍTIDLO

LIF (výrobce SELUX)

Přes komplexnost nabízených funkcí je tvarování svítidla lapidární. Tento prvek městského mobiliáře umožňuje implementaci jak moderních osvětlovacích prostředků, tak tzv. SMART technologií. Komise oceňuje zejména stavebnicové provedení a možnost datové a výkonové konektivity.

 

 

společnosti LEDKO a.s.

ZA KOLEKCI SVÍTIDEL

CHER HUE (výrobce PHILIPS)

Komise ocenila kolekci svítidel CHER, která prezentuje soubor svítidel klasického

nadčasového designu, se současnými LED zdroji, s dokonalým řemeslným zpracováním; svítidla jsou závěsného i přisazeného typu.

 

 

Dále byla udělena 2 čestná uznání:

 

Vysoké škole výtvarných umění

ZA EXPOZICI SVÍTIDEL

Komise oceňila souhrn inovativních autorských návrhů designů svítidel realizovaných studenty ve spolupráci s firmou ARTEMIDE. Komise vyzdvihla zejména kolekci zahradních svítidel s originálním principem využití solární energie. Svítící objekt GALASSIA zaujal svým rotačním tvarováním a stolní svítidlo Op_01 upoutalo komisi svou multifunkčností bez požadavků na změnu tvaru s využitím přímého i nepřímého světelného toku.

 

SPOLEČNOSTI

C.G.T. s.r.o.

ZA PROTOTYP SVÍTIDLA

YZI

Porota ocenila prototyp svítidla IZY za jeho jednoduché tvarování, které při násobení jednotlivých závěsných modulů nabízí vytvoření individuálního světelného objektu různých velikostí dle charakteru interiéru.SEZNAM VYSTAVOVATELŮ 2017


ARTEMIDE - SELENE

ASTRA Lighting

AULIX lighting

Blažek Glass

BOOBA

Boom nábytek 

C.G.T.

Česká společnost pro osvětlování

Ekolamp

ESHOP SPINKYLINKY

HORMEN CE

Jan Storm Com

Kare Design

Kartell Lights

Kartoons

LEDKO

Luxiom

Studio KRYGi

MAYBE STYLE

MEUBLE

Occhio store Praha

Osvětlovací technika Vít Pavlů

Paxi lighting

PROFI lighting

PROLICHT CZECH

ROON

SENGLED

SLV Czech

SVĚTLO - časopis o světle a osvětlování (FCC PUBLIC)

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Vysoká škola výtvarných umení Bratislava

WT-WINDOWS TOMORROWCenu GRAND PRIX na výstavě SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE získala společnost Occhio store Praha


Uživatelsky jednoduché a elegantní osvětlení pracovní plochy. Tak okomentovala komise výrobek společnosti Occhio store Praha a udělila jí první místo v soutěži GRAND PRIX.  Na druhém místě skončila společnost Selene spol. s. r. o. – Artemide za výrobek EGGBOARD, který kombinuje světelné a akustické funkce a nabízí možnost několika typů světelných zdrojů. Firma WT-WINDOWS TOMORROW s. r. o. získala třetí místo za světlovod SkyVault M74, který osvětluje interiéry bez nároku na elektrickou energii, navíc je velmi elegantní.Expozice jarních veletrhů jsou úchvatné - organizátoři vybrali ty nejlepší


Soutěž TOP EXPO veletrhů FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE, přehlídky interiérového designu DESIGN SHAKER a specializované výstavy SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE zná své vítěze. Na veletrhu bylo z čeho vybírat, a tak práce porotců nebyla jednoduchá. Pro hodnotící porotu byl důležitý nejen vzhled, ale také funkčnost a orientace na návštěvníka. 

Mezi vystavovateli veletrhu FOR HABITAT jednoznačně vynikla expozice dodavatele stínící techniky, společnosti DOPOS Přelouč s. r. o., která oslnila svým detailním provedením a výbornou prezentací exponátu. Nelepší stánek na veletrhu nábytku FOR FURNITURE představila společnost CFH Group, a. s., která vyrábí zdravotní matrace. Hodnotící komise ocenila kvalitní rozvržení expozice s důrazem na detail. Inspirativním řešením expozice oslnila na veletrhu zahrad a zahradní techniky společnost PIESOK-SK s. r. o. Organizátoři se na veletrhu FOR GARDEN rozhodli udělit také čestné uznání závlahové společnosti Profigrass s. r. o. za zajímavé řešení propagace exponátů. Minimalistický design nábytkářské společnosti JELÍNEK - výroba nábytku s. r. o. ocenila hodnotící porota na výběrové přehlídce interiérového designu DESIGN SHAKER. Zcela jedinečné architektonické provedení celé expozice předvedla společnost PROLICHT CZECH s. r. o. na specializované výstavě SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE.FORD MOTOR COMPANY, S. R. O. JAKO TITULÁRNÍ PARTNER SPOLEČNOSTI ABF, A. S. SI VÁS DOVOLUJE POZVAT NA PREZENTACI MODELŮ FORD VE VSTUPNÍ HALE I.


Ford Motor Company, s. r. o. jako titulární partner společnosti ABF, a. s. si Vás dovoluje pozvat na prezentaci modelů Ford ve vstupní hale I.

Přijďte si prohlédnout ikonický Mustang, SUV a crossovery Kugu a S-MAX, osmi- až devítimístné Tourneo Custom a nejprodávanější terénní pick-up v ČR, model Ranger. Chybět nebude ani manažerské Mondeo, dynamicky laděný Focus ST-Line nebo prostorný malý vůz KA+.

Naši specialisté Vám rádi poradí s výběrem vozu a vhodné formy financování nebo pojištění. Připravili jsme pro Vás i zvýhodněnou nabídkou při příležitosti této výstavy.


 Více o modelech Ford na www.ford.cz.BOOBA s.r.o., dovoz a prodej svítidel nejvyšší kvality


Společnost BOOBA je zaměřena na dovoz a prodej ověřených svítidel nejvyšší kvality a exkluzivního designu. Klientům poskytujeme odbornou pomoc v podobě poradenství, tvorbě návrhu osvětlení, výpočtů a vizualizací. Spolupracujeme s architekty a návrháři při tvorbě atypických svítidel. Cílem činnosti společnosti BOOBA je dodávat klientům kvalitní svítidla jedinečného designu, profesionální servis s přidanou ideovou a architektonickou hodnotou. Na osvětlení pohlížíme jako na velice významný prvek prostoru, který musí do celkového konceptu zapadat jak po technické tak estetické stránce. Společnost BOOBA zastupuje designové výrobce svítidel AldoBernardi, DeMajo, LEUCOS, OtyLight, PLART design, Tobias Grau, Vistosi a Terzani. V segmentu profesionálního technického osvětlení je společnost BOOBA oficiálním distributorem značek NORLAMUX a SIDE. Více na www.booba.czNejvětší jarní přehlídka bydlení, designu a zahrad začala


Přes třicet tisíc návštěvníků přijde na veletrhy FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE, přehlídku interiérového designu DESIGN SHAKER, výstavu BYDLENÍ, nové projekty a letos poprvé i na specializovanou výstavu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE. Soubor jarních veletrhů ve čtvrtek dopoledne zahájila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová spolu s náměstkem ministra průmyslu a obchodu Jiřím Kolibou, místopředsedou Svazu měst a obcí Vlastimilem Pickem a předsedou představenstva ABF Pavlem Sehnalem. Pro návštěvníky je nachystáno téměř šest stovek expozic a bohatý doprovodný program. Od čtvrtka do soboty je otevřeno od 10 do 18 hodin. V neděli 26. března akce skončí v 17 hodin. Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.forhabitat.cz, www.vystavabydleni.cz, www.for-garden.cz, www.forfurniture.cz, www.designshaker.cz, www.svetlovarchitekture.cz.Vnitřní i venkovní svítidla z hliníkových profilů od společnosti C.G.T s.r.o.


Společnost C.G.T., s.r.o. byla založena v roce 2009. Firma se zabývá výrobou dekorativních, vnitřních i venkovních svítidel z hliníkových profilů, skla, nerezu, sádry a plastu. Cílem je nabídnout zákazníkům sortiment vlastních, kvalitních dekorativních českých svítidel pro interiér i exteriér, spolupracujeme zejména s architekty, investory a specializovanými firmami na osvětlení a interiéru. Výroba probíhá pouze v České republice, u skleněných svítidel je použito tradiční české ručně foukané sklo, používáme elektrické komponenty pouze od renomovaných evropských výrobců. Více na www.cgt.czSpolečnost PROLICHT CZECH jako výhradní zástupce proslulého rakouského výrobce PROLICHT


Společnost PROLICHT CZECH je výhradní zástupce a dovozce proslulého rakouského výrobce architektonického a designového osvětlení PROLICHT. Společnost PROLICHT CZECH zajištuje nejen samotný dovoz a prodej produktů firmy PROLICHT. Taktéž v plné šíři podporu pro architekty, návrháře, designéry, studia i širokou veřejnost. Provádí odborné konzultace, výpočty a vizualizace ve fázi návrhu osvětlení. Dále provádí také vývoj a konstrukci zakázkových atypických řešení na míru, technickou podporu v průběhu realizace projektů, certifikovaná měření denního a umělého osvětlení. Více na www.prolicht.atNejvětší jarní přehlídka bydlení, designu a zahrad začíná už za pár dní


Od čtvrtka 23. března do neděle 26. března budou k vidění v letňanském areálu PVA EXPO PRAHA nejnovější trendy v bydlení. Stovky českých i zahraničních společností přivezou své novinky a to nejlepší ze své nabídky na veletrhy FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE a přehlídku interiérového designu DESIGN SHAKER, BYDLENÍ, nové projekty, a letos poprvé i SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE. Návštěvníci tak najdou „pod jednou střechou“ vše, co se týká stavby, vybavení, interiérů, designu a zahrady. Připraveny jsou bezplatné konzultace interiérových architektů, přednáška Státního fondu životního prostředí o čerpání dotací na stavbu a rekonstrukce, nebo velkoformátová výstava fotografií. Otevírací doba, ceny vstupného a informace o možnostech parkování jsou k dispozici na www.forhabitat.cz/navstevnik.Stile Italiano di Pasquale Cannavo, s. r. o. na Světle v architektuře


Úzko spolupracuje s rodinnou fabrikou, ktorá sa venuje produkcii keramického osvetlenia a keramických doplnkov. Uvedená keramika je výlučne talianska a každý jeden produkt je ručne maľovaný, čo znamená, že má za sebou niekoľko fáz, pokiaľ sa dopracuje k finálnemu efektu. Keramika je spracovaná v špeciálnej peci od 750 až 980 stupňov, záleží aj od farby, ktorá sa použije. Snažíme sa vyhovieť klientovi k jeho farebnej predstavivosti, to znamená, že vo vačšine prípadov, vieme klientovi poskytnúť takú keramickú lampu alebo keramický doplnok, ktorý sa najviac podobá jeho predstavivosti. Více na www.stile-italiano.skMAYBE STYLE s.r.o.


MAYBE STYLE s.r.o. prezentuje špičkového německého výrobce osvětlení Lightnet. Vystavovány jsou svítidla: GRAND LUCILLE, THREE PEAKS, LIQUID LINE, BEAM ME UP, ACOUSTIC RINGO STAR, CUBIC SUPERFLAT a BASIC. Více na www.maybestyle.czDesignové dotykové vypínače od firmy ROON s.r.o.


Specializovaný prodej designových dotykových vypínačů. Ucelené modulární řady vypínačů a zásuvek, v designu tvrzeného skla, případně broušeného hliníku a skla, které jsou vhodné i pro rekonstrukce, bez zásahu do stávající elektroinstalace. Nelze srovnávat nesrovnatelné. Dotykové vypínače ROON a LIVOLO - třída sama pro sebe. Poznejte sami, jak příjemné je se jich dotýkat! Více na www.dotykove-vypinace.cz